Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Úspěchy našich žáků v soutěžích ZUŠ

Základní škola

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve zpěvu

   Dne 28.2.2018 se v Kyjově uskutečnilo Okresní kolo soutěže ZUŠ České republiky vyhlášené MŠMT. Naše šikovné zpěvačky sklízely úspěch ve svých kategoriích:

Jovanka Bužková (2.místo), Nathalie Ponticelli (3.místo), Adéla Řiháková (1.místo), Kateřina Martykánová (1.místo). V komorním zpěvu jako trio ve II.kategorii získaly 1.cenu s postupem do krajského kola  Katka, Natálka a Adélka. Naše bývalá žačka Martina Valášková zvítězila s triem za ZUŠ Kyjov a také postupuje do kraje. Děvčatům gratulujeme, držíme palec v další soutěži a děkujeme jejich p. učitelkám zpěvu Klárce Varmužové a Zuzce Hátlové za přípravu a péči a Katce Martykánové za hudební doprovod.

 

  Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

    Ve středu 7.3.2018 se šikovní žáci naší školy a reprezentanti ZUŠ Dubňany, pobočky Mistřín, zúčastnili celodenní okresní soutěže ve hře na dechové nástroje v Hodoníně. Umístění byla následující: Anička Paulíková – 3.místo (zobcová flétna), Kristýna Kasanová – 3.místo (příčná flétna), Radek Chrástecký – 3.místo (klarinet). Katarína Hasarová a Kristýna Žaliová – 2.místo (příčná flétna), Matěj Výlet – 2.místo (saxofon). Pan učitel Jan Gašpárek dostal ocenění za nejlepšího pedagoga ve hře na klarinet a saxofon  a p.uč. Katka Martykánová za nejlepší korepetici. Nemohu opomenout ještě žáka ZUŠ Kyjov Prokopa Neduchala, který vyhrál ve hře na trombon a zároveň na tenor 1.cenu a postupuje do krajského kola!

 

 Všem ze srdce gratulujeme !

 

  Markéta Varmužová

 

 

 

 

 

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz