Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Výjezd za patronem školy Pepou Zimovčákem

Základní škola

Ve čtvrtek 11. června 2015 projížděl městem Kyjovem peloton na podporu nadace „Na kole dětem“, jehož vůdčí osobností a tváří je také dlouholetý patron naší školy, sportovec, cyklista a vícenásobný mistr světa Jozef Zimovčák. Proto jsme tento den nemohli v Kyjově chybět ani my.

Výběr dvaceti žáků z naší školy v doprovodu Mgr. Sabiny Helískové, Petra Ondrůje a Mgr. Zbyňka Maška vyrazil v 9.35 od místní školy po cyklistické stezce Mutěnka směr Mírové náměstí v Kyjově, kam v 10.30 dorazil také peloton v čele s panem Jozefem Zimovčákem. Naše modrá trička nešla v davu přehlédnout, a tak jsme byli velmi rádi, že se náš patron s námi po příjezdu mohl přivítat. Samozřejmě jsme nemohli přijet s prázdnou. Panu Zimovčákovi jsme tedy přivezli něco, co by mu mohlo dodat dostatek sil a energie na další cestu – včelí med, který vyprodukoval včelařský kroužek naší školy.

V 11 hodin jsme společně s pelotonem vyrazili na trať. Byli jsme hrdí na to, že jsme se k pelotonu připojili jako jediná škola z Kyjovska a naše modrá trička se v pelotonu jistě neztratila. Jsme rádi, že pan Zimovčák je patronem naší školy a těšíme se, že se společně potkáme na závěr školního roku na Obecním kulturním domě ve Svatobořicích-Mistříně i na další vzájemnou spolupráci a podporu.

Mgr. Zbyněk Mašek

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz