Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Závěrečná 2018

Základní škola
Taneční kurz 2017/2018
 
Jako každý žák deváté třídy, tak i my jsme dostali možnost navštěvovat taneční kurz. Někteří neváhali a hned si sháněli někoho do páru a někteří se do toho moc nehrnuli a nechávali to na poslední chvíli. Po překonání zmatků, kdo s kým bude tančit, nás čekala první lekce. Seznámili jsme se se základy etikety a chováním ve společnosti. Naučili jsme se správně sedět na židli, požádat partnerku o tanec, mít správné postavení těla a někteří kluci se naučili, že do společenského oblečení opravdu nepatří ponožky s autíčky. Jako první tanec jsme se učili blues. Asi nejjednodušší tanec, který nás pan Libor Brožík mohl naučit. Dovolím si tvrdit, že krok s přísunem zvládl každý z nás. Další tanec jsme se učili pomalý waltz. Třídobý tanec s otáčkami doprava už nám dělal větší potíže, ale i přes pár nedostatků se na nás dalo dívat. Slowfox, foxtrot a quickstep – to jsou názvy dalších tanců, co jsme se učili. Myslím si, že nikdo z nás nezapomene slova „ slow, slow, quick, quick“, která pan Brožík při výuce těchto tanců použil nespočetněkrát. První latinsko-americký tanec, který jsme se učili, byla cha cha. Musím podotknout, že cha cha nám opravdu šla. Tak slavně už to nevypadalo se svižným jivem, který nejednomu dělal potíže. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na naši polku a valčík.
 
 Ráno před závěrečnou jsme si zopakovali všechno, co jsme se od října naučili, a pan Brožík se usmíval, což bylo dobé znamení. S přibývajícím časem rostla i nervozita nás všech, a proto jsme si naši polonézu opět zopakovali a odstranili jsme poslední nedostatky. V tu dobu, co se na hodinkách objevila osmá hodina večerní, jsme odhodlaně vešli na parket. Začala hrát hudba a my jsme začali naši polonézu. Po odtančení polonézy následovaly absolventské tance. Myslím si, že jsem nebyl jediný, kdo si je opravdu užil. Poté byla pro nás nachystána taneční soutěž. Výkony všech účastníků soutěže byly výborné a bodové hodnocení bylo opravdu těsné. Potom nám už kapela Velvet hrála jenom moderní písně.
 
Myslím si, že jsme se za pouhého půl roku naučili mnoho tanců a figur, které jsme v nich používali. A celkově hodnotím taneční i závěrečnou velmi kladně a povedeně.
 
 Vilém Půček, IX.A
 
Obrovská gratulace patří vítězům taneční soutěže Kateřině Martykánové (VIII.A) a Vilému Půčkovi (IX.A), kteří svým tanečním umem oslnili nejenom váženou porotu, ale všechny diváky.  Druhé místo si pak vytančili Zuzana Pekárková (IX.A) a Ondřej Divácký (IX.B) a v těsném závěsu za nimi na místě třetím skončili Eliška Varmužová (IX.A) s Patrikem Půčkem (IX.A). Před všemi soutěžícími je ale nutno smeknout za jejich odvahu a taneční píli.
 
To největší poděkování pak patří panu Liboru Brožíkovi, který naše deváťáky společně se svojí partnerkou Adélou Mrkůsovou tanečními provedl. A to i přes problémy v podobě úrazu pouhý den před závěrečnou. Díky…
 
Mgr. Oldřiška Výletová
ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz