Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Adventní Vídeň

Základní škola

Ve středu 27.11.2019 se vydali vybraní žáci 7. až 9. ročníku do Vídně nasát vánoční atmosféru. Již po cestě do hlavního města Rakouska jsme zhlédli dokument o této metropoli, dále pak vyslechli zajímavé povídání a rady naší paní průvodkyně - historii tohoto města, důležité památky, na co si dát ve Vídni pozor, co jsou tradiční suvenýry a hlavně, co vše uvidíme. První zastávkou byl zámek Schönbrunn, pak jsme se přesunuli metrem do centra. Zde jsme prošli nejdůležitější památky, navštívili známý Stephansdom, prošli Hofburg a zamířili jsme k největším trhům u vídeňské radnice. Další zastávkou bylo nádherné přírodovědecké muzeum a poslední možnost zakoupení suvenýrů. Cesta tam i zpět probíhala dobře, bylo veselo a myslím, že si to všichni moc užili. 

Z ohlasu žáků:

Ve Vídni se mi líbilo. Byli jsme na vánočních trzích, v muzeu. Paní průvodkyně byla milá, dozvěděli jsme se něco nového a dost mě to zaujalo. Byla sranda, pořád jsme něco dělali, nikde jsem se nenudila. Mám hodně fotek a lidi jsou tam milí. Co mi vadilo nejvíc, bylo, že se všude kromě muzea se platily záchody. 

Byla tam krásná výzdoba. Na trzích bylo mega hodně krásných věcí, punč, který byl sice trochu přeslazený, ale dobrý. Bylo zajímavé, že  kvůli moru museli zastavět starou Vídeň a postavit novou, aby se ho zbavili. Muzeum bylo taky krásně udělané. 

Bylo to super, skvělé, úžasné!

 

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz