Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Dopravní výchova v Šardicích

Základní škola
5.A
5.B
6.A

Dne 30.5.2019 se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili dopravní výchovy v Šardicích se svými třídními učiteli a také p. uč. L. Horáčkovou.

Jako tradičně celou akci přichystala p. uč. Švandelková a žáci 9. ročníků šardické školy. Letos jsme se mohli poprvé projet na novém dopravním hřišti, které je zřízeno v areálu místního stadionu. Protože v tento den foukal studený vítr, jen dvě stanoviště jsme absolvovali venku: dopravní hřiště a jízdu zručnosti. Uvnitř, v místnostech, kde nám bylo příjemně teplo, byla následující 4 stanoviště: řešení křižovatek promítaných na tabuli; dopravní značky - výklad; dopravní značky - testování ve skupinách; chování cestujících v autě jako spolujezdce, chodců a cyklistů v dopravě. Všechna stanoviště byla pro žáky přínosná a perfektně nachystána. Naši žáci byli rozděleni do skupin po 10 a dostali jednoho šardického deváťáka jako vedoucího své skupiny při střídání po  6 stanovištích. Další deváťáci naše žáky "testovali" na jednotlivých stanovištích.

Mnohokrát děkujeme za milý přístup, perfektně nachystanou akci a drobné ceny pro naše žáky. Pevně věříme, že nabyté dovednosti a vědomosti žáci zúročí při svém pohybu v dopravě, ať už jsou v jakékoli roli účastníka silničního provozu. Tato akce navazovala na výuku dopravní výchovy v naší škole v rámci jednotlivých tříd.

                                   Mgr. Irena Hlaváčková, metodička DV

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz