Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Moje Veličenstvo kniha 2019

Základní škola
5.B

Vše začalo obyčejným mluvním cvičením z Čj...

Žáci 4.B dostali na výběr několik témat, k nimž si měli za úkol připravit vyprávění jako mluvní cvičení. Musela jsem v tomto pololetí dát příležitost žákům, kteří minulé pololetí zkoušeni nebyli. Po jejich vyzkoušení se přihlásili ještě další, kteří měli zájem před spolužáky povyprávět svůj příběh. Žákyně Kateřina Horňáková a Aneta Chlustinová měly tak úžasně úkol propracovaný a nápaditý, že jsem si řekla, že byla škoda, aby to zůstalo pouze "na půdě naší třídy". Mé přesvědčení ještě podpořily v rámci Vv, kde ke svému příběhu kreslily moc pěkné obrázky. Oslovila jsem je s tím, že vím o jedné soutěži, které by se mohly zúčastnit a své bezvadné příběhy tak využít. Holky byly pro. Tak jsme se bez váhání pustily všechny tři do práce.

Soutěž již po patnácté vyhlašuje EkoCentrum Brno, jde o vlastnoručně vytvořenou knihu. Soutěž si klade za cíl vytvářet osobní vztah ke knize a k čtenářství; propojit literární a výtvarné cítění; objevovat a podporovat nové talenty. Porota bude posuzovat celkový dojem, výtvarné pojetí knihy, využití přírodních a recyklovaných materiálů, literární složku, technické zpracování (vazba, desky...) a originalitu.

Katka si vybrala téma Kdybych se ráno probudila jako želva..., Anetka zase Kdybych měla kouzelnou moc... Přikládáme pár snímků jako ochutnávku toho, jak se to děvčatům podařilo. Já je odměňuji pochvalou tř. učitelky, protože pracovaly nejen ve výuce, ale i doma; jsem na ně pyšná za jejich úsilí, práci a její výsledek - knihy jsou perfektní. Děkuji jim za příležitost, že jsem mohla i v tomto směru s nimi pracovat. Do soutěže jim moc držím pěsti, ať mají štěstí. Pro mne jsou vítězkami. Posuďte sami...    

                                                   Irena Hlaváčková, tř. uč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz