Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Podzimní recyklohraní v V.A

Základní škola

I v letošním školním roce pokračuje projekt Recyklohraní.

Říjnový úkol byl velmi zajímavý a poučný, ale i náročný. Prostudovali jsme si návody na sestavení galvanického článku a pustili se do práce. Za pomoci drátků, kalkulačky bez baterií a kyselého ovoce či brambor jsme dokázali oživit kalkulačku a vyťukat číselný kód získaný vyluštěním daného kvízu. Všechny nás překvapilo, jak obyčejné předměty dokáží posloužit při výrobě elektrického proudu.

Druhé zadání bylo úplně odlišné. Nebo ne? Také jsme nevyužívali elektřiny, spoléhali jsme se na vlastní sílu a obratnost.

Úkol byl následující: Vytvořit slavnostní tabuli se zdravými pochutinami bez použití elektrických přístrojů. Následně ekologicky vytřídit vzniklé odpady.

Z přinesených surovin a pomocí ručních pomocníků se na stole objevovaly talíře, mísy a sklenice nazdobené jednohubkami, chlebíčky, ovocnými i zeleninovými saláty, ovocnými špízy, koktejly. A že se nám dařilo, bylo znát po zasednutí k upraveným stolům, osvětleným pouze svíčkami. Připravené jídlo mizelo velkou rychlostí. Jako hosté a zároveň porota tu byli s námi kamarád Filda s maminkou. Výsledek hodnocení? Všechna jídla byla výborná.

Závěrem nás čekal úklid – ta méně oblíbená činnost. Třídění odpadů již zvládáme: papír – modrý pytel, plasty – žlutý, biologický odpad – hnědý kontejner. A konzervy? Zaneseme je do Sběrného dvora.

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz