Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Vlastivědná exkurze Praha

Základní škola

I přes nevlídné listopadové počasí a chladna zrána se skupina žáků naší školy sešla v časných ranních hodinách na vlakovém nádraží v Kyjově. Vypravila se na poznávací exkurzi do Prahy. Procházka s prohlídkou památek – Staroměstské náměstí, Karlův most, Klementinum, Chrám sv. Víta - potěšila.

Hlavním cílem naší cesty však byla návštěva Poslanecké sněmovny a Pražského hradu. Zajímalo nás, jak funguje Ústavní systém České republiky.
Prošli jsme budovami Poslanecké sněmovny a vstoupili do Sněmovního sálu v Thunovském paláci, což je místo jednání poslanců. Zaujala nás rozloha sálu, zlacená výzdoba, vyhledávali jsme sedadla jednotlivých poslanců a se zaujetím jsme vyslechli komentáře našeho průvodce. Nakonec přišlo i na zvědavé otázky. Po dvou hodinách jsme pokračovali v cestě na Pražský hrad. Nádherné hradní prostory, výzdoba, gobelíny na stěnách, zlacené lustry, vzácné koberce na podlaze nás okouzlily. 

Závěrem jsme vstoupili do obrovského Španělského sálu, kde připravovali koncert. Rádi bychom zde zůstali déle, avšak den se chýlil ke konci a nás čekala ještě dlouhá cesta domů. Zážitky v nás však zůstaly a využijeme je hodinách vlastivědy a jazyka českého.

Žáci 5.A.

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz