Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Vlastivědná a přírodovědná exkurze do Modré

Základní škola
5.A
5.B

Dne 21.9.2018 se vydali žáci čtvrtého ročníku do Modré.

Nejprve jsme navštívili archeoskanzen, kde jsme si prohlédli slovanské příbytky, tehdejší školu a knížecí palác. Ve škole nás uvítal statný mnich, který nám vyprávěl o psaní knih. V knížecím paláci plném slovanských soch jsme se zaposlouchali do povídání o knížecím životě, dokonce jsme si i potěžkali sekeru a někteří si vyzkoušeli slovanské oděvy. Ochutnali jsme ovesné placky slazené medem a oříšky, které jsme si ohřáli v peci. Navštívili jsme i hrnčíře, kde jsme se zájmem sledovali jeho umění a poslouchali zajímavé vyprávění o tehdejší výrobě keramiky. Došlo i na naši zručnost - zkoušeli jsme střílet z luku.

Po obědě, který dětem připravily maminky do batůžků, jsme se přesunuli do Živé vody. Prohlédli jsme si vycpaná zvířata, ale i živé exempláře v "tunelovém akváriu", kde nám ryby různých druhů plavaly nad hlavami.  Potapěče jsme zastihli v době, kdy již opustil akvárium, takže v akci jsme ho tentokrát neviděli. Pak následovala krátká procházka venkovním areálem. Když se jede "na výlet", tak samozřejmě nechybí ani možnost nákupu drobných suvenýrů a občerstvení. Počasí bylo krásné, tak nám umožnilo prožít opravdu moc hezký den plný zážitků a poznaktů.

Ve škole své zážitky a znalosti využijeme ve vlastivědě a přírodovědě. 4.B již pracovala na pracovním listě a křížovkách z Živé vody, vše jsme podpořili i textem v učebnici přírodovědy o tekoucích a stojatých vodách. Ve vlastivědě se 4. B již hodily znalosti z doby Slovanů a ještě další využijeme, když se budeme učit o Velkomoravské říši. Záběr této exkurze byl vskutku široký.

                                                                                                                                                                         P.učitelky 4. ročníků

 

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz