Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Závěrečná 2020

Základní škola

V sobotu 11. ledna 2020 se konala závěrečná již tradičního tanečního kurzu žáků 9. a 8. ročníku. Tento kurz probíhal od října do ledna pod vedením tanečního mistra pana Brožíka a jeho asistentky slečny Adély Mrkůsové. Žáci se naučili základy různých tanců, zásady slušného chování a etikety.  Celý večer byl výborně zorganizován týmem SRPŠ pod vedením MUDr. Šárky Kasardové, který měl nelehkou úlohu - přichystat sál, pohoštění, výzdobu a mnoho dalšího.  Samotná závěrečná se nesla ve velmi příjemné atmosféře, rodiče a hosté drželi palce párům v taneční soutěži, všichni si s chutí zatancovali s výbornou kapelou Velvet. Velké poděkování patří všem zainteresovaným, kteří se podíleli na tomto večeru.

A jak svou závěrečnou a celý taneční kurz hodnotili samotní žáci?

"Ze začátku mě to nebavilo, ale potom mě to začalo bavit. Všichni jsme se tam mnohem víc sblížili. První jsme se učili blues, potom waltz, foxtrot, cha-chu a jive."

"Nebylo to jen tancování, ale i výchova slušného chování. Museli jsme nosit košili, kalhoty, boty na tančení."

"Celé taneční byly úžasné, myslím, že nás to spojilo jako kolektiv."

"Na závěrečnou jsme se moc těšili, ale byli jsme všichni nervózní, protože některé prvky polonézy jsme se učili na poslední chvíli."

"Hrála nám úžasná kapela.... Děkuji celé třídě za ty měsíce, které jsem s nimi zažila!"

"Prostě to bylo super!"

"Moc jsme si to všichni užili a myslím, že na to dlouho nezapomeneme! Čeká nás ještě ples SRPŠ, tak snad si to taky užijeme."

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz